
„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)
Ferenc pápa szerint: A család egyébként az első hely, ahol kommunikálni tanulunk. A kommunikáció olyan párbeszéd, amelyet átsző a testbeszéd. A család „az a hely, ahol meg lehet tanulni a különbözőségben való együttélést” idézi az Evangelii gaudium apostoli buzdítását.
A minket „megelőző” kapcsolat tapasztalatából fakad, hogy a család az a hely, ahol az imádságot mint a kommunikáció alapvető formáját továbbadja az ember.
A család, az a hely, ahol az imádságot mint a kommunikáció alapvető formáját megtanulja az ember.
Felhívja a figyelmet a modern tömegkommunikációs eszközök előnyeire és hátrányaira, és megmutatja, hogy mire hogyan lehet ezeket az eszközöket jól használni. Ezek az eszközök akkor jelentenek segítséget, ha elősegítik a beszélgetést és a megosztást, a kapcsolattartást a távol lévőkkel, a köszönet kifejezését és a bocsánatkérést, újra és újra lehetővé teszik a találkozást.
A kihívás, amellyel napjainkban szembe kell néznünk: újra meg kell tanulnunk elbeszélni, nem egyszerűen információt gyártani és fogyasztani. Az információ önmagában nem elégséges, hanem törekedni kell a teljes kép kialakítására.
A család az a hely, ahol mindnyájan megtanuljuk, mit jelent kommunikálni a kapott és továbbadott szeretetben.
Ferenc pápa záró gondolata a következőképpen hangzik: „Az a legszebb, nem problémát jelentő, hanem az életben főszerepet játszó család, amelyik képes kommunikálni, s ennek kiindulópontja a tanúságtétel: a férfi és a nő, a szülők és a gyermekek közötti kapcsolat szépsége és gazdagsága. Nem azért küzdünk, hogy a múltat védelmezzük, hanem azért dolgozunk türelemmel és bizakodással, mindazokban a környezetekben, ahol nap mint nap élünk, hogy a jövőt építsük.”
Az üzenet teljes szövege elérhető a Magyar Kurír oldalán.