
„Legyetek hálásak, Krisztus tanítása éljen bennetek elevenen, s teljes bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást. Az Istennek énekeljetek hálás szívvel zsoltárt, himnuszt és szent énekeket.” (Kol 3,16)
A nyelvvizsgákról szóló pedagógus-tájékoztatási és továbbképzési programunk harmadik állomáshelye Szeged és Szentes után Békéscsaba volt. A Savio Szent Domonkos Általános Iskola és Óvoda intézményében 2015. április 10-én Caimacan Klára Igazgató Asszony fogadta a továbbképzés előadóit, és a Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézetének megjelent munkatársait.
Bár a program tartalma e három rendezvényen hasonló volt, a helyszínek, a résztvevők, és a nyelvtanítást érintő aktuális kérdések miatt mindig kicsit másra került a hangsúly. Az előadók: Dr. Biernackiné Csilics Éva és Zakar Péterné, a Gál Ferenc Főiskola Idegennyelvi Lektorátusának nyelvtanárai, valamint Sipos Patrik, a szegedi Theolingua Nyelvvizsgahely vezetője segítettek áttekinteni a Magyarországon akkreditált legnépszerűbb nyelvvizsgák követelményrendszerét, azzal a céllal, hogy könnyebbé és átláthatóbbá váljon az út az iskolai nyelvóráktól a nyelvvizsgáig. A békéscsabai továbbképzésen a nyelvvizsgákról szóló előadások mellett már nagyobb szerepet kapott a júniusi idegen nyelvi kompetenciamérésre való felkészülés támogatása – a lényeges tudnivalók összefoglalása, ötletek a tanulók felkészítéséhez.
A barátságos légkörű rendezvényen az előadásokat angol és német nyelvű műhelyfoglalkozás követte, ahol a jelenlévők közösen ismerkedhettek a Theolingua szakmai anyaggal bővített egyházi nyelvvizsga feladattípusaival, ötleteket és tapasztalatot cserélhettek a nyelvtanítás gyakorlati kérdéseiről. Alkalmuk nyílt közösen gondolkodni nyelvtanárként a tanári kompetenciák fejlesztésének lehetőségeiről.