„A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg!” (Jak 1,22)
„…aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre.” (Jn 8,51)
„Vigyázzatok, hogyan hallgatjátok. Mert akinek van, még kap hozzá, akinek pedig nincs, attól még azt is elveszik, amiről azt véli, hogy az övé.” (Lk 8,18)
"Isten szeretete abban nyilvánul meg bennünk, hogy Isten elküldte a világba egyszülött Fiát, hogy általa éljünk" (1 Jn 4,9)
„Ha bennem maradtok, és tanításom is bennetek marad, akkor bármit akartok, kérjetek, és megkapjátok!” (Jn 15,7)
„Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.” (Mt 24,35)
„Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja…” (Lk 9,26)
„… s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2)
„Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely az Isten szájából származik.” (Mt 4,4)
„Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát.” (Lk 8,21)
„Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják.” (Jn 15,20)
„Legyetek hálásak, Krisztus tanítása éljen bennetek elevenen, s teljes bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást. Az Istennek énekeljetek hálás szívvel zsoltárt, himnuszt és szent énekeket.” (Kol 3,16)
„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)
Odaküldték hozzá tanítványaikat, a Heródes-pártiakkal együtt. Ezek így beszéltek: „Mester, tudjuk, hogy igazat mondasz, az Isten útját az igazsághoz híven tanítod, nem vagy tekintettel senki személyére, mert nem igazodol emberi tekintélyhez.” (Mt 22,16)
„…aki megtartja tanítását, abban az Isten szeretete valóban tökéletes.” (1Jn 2,5)
„… mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók.” (Mt 7,29)
Ferenc pápa új enciklikája június közepén jelenik meg 2015-06-04
Ferenc pápa új enciklikája várhatóan június közepén jelenik meg. Címe Assisi Szent Ferenc Naphimnuszának soraira utal, „Áldott légy!”.
Témájával kapcsolatban Marcel Sánchez Sorondo prelátus, argentin püspök, a Pápai Tudományos Akadémia rektora az enciklikával kapcsolatban azt nyilatkozta:
„Két szempont van: az egyik, amelyik a Bibliából jön, vagyis, hogy az ember őrzője a természetnek abban az értelemben, hogy a teremtett világot fenntartható módon kell fejlesztenie – mai szóhasználattal élve. Ez társadalmi bevonást jelent, olyan mezőgazdaságot, amelyik az emberek valós táplálkozási igényeire válaszol, és még sok minden mást. Tehát egyrészt ott van az ember, aki fenntartható módon őrzi a teremtett világot. Másfelől pedig a Föld helyzete – nem teremtést mondok, mert abba mi nem avatkozhatunk be –, amelyet alapvetően a természeti és társadalmi törvények szabnak meg. Mi tehát úgy gondoljuk, hogy az enciklika ezt a két témát fogja érinteni.”
A hír teljes szövege elolvasható a Magyar Kurír oldalán.
(K. I.)